Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
İhsaniye Mah. Ilknur Sok. No:1/B Daire:11 Nilüfer/BURSA
Pazartesi - Cuma 08:00-18:00 +90 544 929 36 51

Dudak Dolgusu

DOLGUSU NEDİR?

Dudaklar ilk bakışta yüzün en dikkat çeken bölgelerden biridir. Yüzün genel görünümünü olumlu ya da olumsuz olarak etkileyebilir. Hem üst hem de alt dudaklarda dudağın hacminin artırılması, dudak kontürlerinin belirginleştirilmesi ya da dudak kıvrımlarının artırılması için dolgu malzemeleri kullanılabilir.

Yapısal olarak ince dudaklara sahip olan ya da zamanla dudaklarında hacim kaybı yaşamış kişiler dolgu dolgusu yöntemi ile dudaklarını arzu ettikleri hacme kavuşturabilirler. Dudak dolgusu ile birlikte kişi daha genç ve estetik bir görünüme kavuşur. Buradaki en önemli unsur, doğru yere doğru miktarda enjeksiyon uygulanmasıdır. Doktorun sağlıklı bir şekilde muayene işlemini gerçekleştirmesi son derece önemlidir.

DUDAK DOLGUSU NASIL YAPILIR?

Öncelikle hangi bölgeye dudak kalınlaştırma yapılacağı ve kullanılacak miktar belirlenir. Dudak sterilize edilir ve lokal anestezi kremi uygulanır. Bu sayede acı hissedilmez. Küçük bir iğne yardımıyla istenilen bölgeye dolgu maddesi enjekte edilir. Uygulama 10 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşir. Kişi daha sonra günlük aktivitelerine geri dönebilir.

DUDAK DOLGUSUNDAN SONRA DUDAKLAR YAPAY GÖZÜKÜR MÜ?

Eğer doğru yere doğru miktarda enjeksiyon yapılırsa yeni dudak görünümü yapay gözükmez. Aksine daha genç, doğal ve çekici bir görünüm elde edilir. Bu nedenle doktor seçimi çok önemlidir.

DUDAK DOLGUSU YAPILDIKTAN SONRA NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Dudak estetiği sonrasında ilk 24 saat dudaklara makyaj yapılmamalıdır. Nemlendirici kullanılmalıdır. Aşırı çiğneme hareketinden uzak duracak besinler tüketilmelidir. Buz ile kompres yapılması dudakları rahatlatacak, hafif morarmalar var ise iyi gelecektir.

ÜST DUDAK DOLGUSU

Üst dudak dolgusu, dudak dolgusu yapımında farklı bir öneme sahiptir. Dudakların belirgin ve orantılı görünmesini sağlayan üst dudakların alt dudaklardan biraz daha az dolgun olması gerekir. Üst dudak dolgusunda ayrıca dudağın çevresini belirginleştirmek için ağız kenarlarının da küçük bir miktar yukarıya doğru kaldırılması gerekir.
 DUDAK DOLGUSU KALICI MIDIR?Dudak dolgusu uygulaması kalıcı değildir. Etkisi ortalama 6 – 8 kadar sürebilir. Daha sonra işlemi yenilemek gerekir. Yaşanan hacim kaybına bağlı olarak düşük dozlarda yapılacak enjeksiyonlar yeterli olmaktadır.

DUDAK DOLGUSUNUN YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Dudak dolgunlaştırma işleminde en sık kullanılan dolgu maddesi hyaluronik asit bazlı olandır. Hyraluronik asit vücudun hemen hemen her dokusunda bulunur. Bu nedenle çok fazla yan etki göstermez.

DUDAK DOLGUSU FİYATLARI NEDİR?

Dudak dolgusu fiyatı için hastanın doktor tarafından muayene edilmesi ve durumunun incelenmesi gerekmektedir. Mevcut dudak dolgusu fiyatı bu muayene işleminden sonra belirlenir.

FRANSIZ DUDAK DOLGUSU
Son dönemde oldukça popüler olan fransız dudağı görünümüne de dudak dolgusu ile ulaşmak mümkün. Alt ve üst dudağın farklı bölümlerine daha fazla dolgunluk katılan fransız dudağı dolgusu, kişinin yüz görünümünün daha estetik olmasını sağlar. Fransız dudak dolgusu hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Botoks

Botoks ile kırışıklık ve deride ki çizgiler geçici süre yok edilir. Botoks tedavisinin etki süresi 4-6 ay civarındadır. Etki süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu süreyi yaş ve uygulanan bölgenin durumu etkilemektedir. Hamile veya emziren bayanlar dışında hemen hemen herkes botoks işlemi yaptırabilir.

Oldukça kısa süren botoks işlemi, kazayağı, alın, boyun, kızgınlık çizgisi, kaş kaldırmak için, terlemeyi önlemek için kullanılabilir. Uygulama süresi 10-15 dakikadır. İşlem sonrası bir acı ve sızı hissedilmez. Hastalar uygulama sonrası hemen normal iş hayatına dönebilir. Botoksun uygulandığı gün spora, kuaföre veya saunaya gidilmemesi önerilir ayrıca 3 gün havuza gidilmemelidir. Aynı gün uyku pozisyonuna dikkat edilmeli yüz üstü yatılmaması gerekmektedir. Botoksun tam etkisi 5 ile 7 gün arasında tamamen görülür.