Endoskopik Sinüz Cerrahisi

bursa endoskopik sinüz cerrahisi

           Endoskopik Sinüs Cerrahisi olarak karşımıza çıkan tıbbi çözümler, pek çok hastalık için bir çözüm noktası oluşturmaktadır günümüzde. Gelişen tıp bilimine ithafen üretilen cihazlar ve cerrahi metotları ile oldukça önemli sağlık sorunları sağlanmaktadır. Genellikle kronik sinüs iltihaplarına dair kullanılan endoskopik sinüs cerrahisi, pek çok farklı hastalık çözümü için de kullanılıyor. Örneğin sinüs tümörleri, ön kafa kaidesi yaralanmaları, göz çukuru hastalıkları ve keza beyin omurilik sıvısı kaçakları, görme siniri sorunları gibi durumların tedavisinde endoskopik sinüs cerrahisi yöntemleri kullanılıyor. Minimal cerrahi detayları ile yapıldığı için, işlemlerde oldukça yoğun başarı sağlanmaktadır.

            Burun çevresinde yer alan sinüslerin bulunduğu bölgelerin, yapı itibariyle dar, anatominin karmaşık olması ve beyin, gözler, görme sinirleri, gözyaşı kanalları, şah damarları gibi önemli organ komşulukları endoskopik sinüs ameliyatlarında eğitim ve tecrübe yanında düşük hata payı ile yüksek teknik beceriyi gerekli kılmaktadır. Bu yüzden profesyonellik ile birlikte teknolojinin de yardımını kullanmak, büyük önem arz etmektedir. Bu yüzden kullanılan teknikler ile, pek çok yöntem kullanılmaktadır. Örnek verecek olursak,

  • İltihaplı dokuların temizlenmesi işlemleri,
  • Sinüslerin buruna bağlanan boşalma kanallarında açılma yaşanması ve genişletilmesi işlemleri,
  • Birden fazla sinüs deliğinin problemlerinin düzeltilmesi gibi işlemler, endoskopik sinüs cerrahisi söz konusu olduğu zaman önem arz etmektedir.

          İşlemlerin uygulanmasında, hasta ve cerrahın uyumu ve konforlu bir operasyon geçirmek adına genellikle genel anestezi işlemi uygulanıyor. Komple uyutulan hastalar, kısa bir süre içerisinde tedavi ediliyor ve cerrahi işlemlerinden hemen sonra, bakıma alınıyor. Genellikle tek sinüs için işlemler 15 dakika gibi bir süre zarfında ilerler iken, tüm sinüsler için ön plana çıkarılan temizlik işlemleri iki saati geçebiliyor.

            Profesyonel bir çalışma ile ekibimizden bilgi alabilir ve söz konusu durumlara ilişkin çok daha detaylı ve size özgü olarak hazırlanmış konulara ulaşabilirsiniz. Çünkü çözümler kişiye özel dokular ile ön plana çıkarıldığı ve analizler dahilinde sunulduğu için, ekibimiz ile etkileşime geçerek, daha net bilgiler alabilir ve estetik detaylar ile durumlara hakim olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Orta Kulakta Sıvı Birikimi başlıklı makalemizde bursa kbb doktoru, bursa kulak doktoru ve bursa orta kulakta sıvı birikimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Categories:

bursaburunestetigi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.