Botoks Uygulamaları

bursa botoks uygulaması

         Botoks Uygulamaları ile ilgili olarak, plastik cerrahi konusunda en çok kullanılan yöntemlerden biri olan botoks uygulamalarından bahsetmek istiyoruz. Bilindiği gibi estetik amaçlar ile kullanılan botoks işlemleri, yalnızca bu amaç ile kullanılmıyor. Aynı zamanda tıbbi olarak çözüm üretmek ve hastalıklar ya da benzer sorunların da üstesinden gelmek için kullanılıyor botoks uygulamaları.

  • Boyun ağrısı ve anormal baş pozisyonlarını azaltmak adına kullanılan tedavilerde,
  • Ayak deformesi tedavilerinde,
  • Erişkinlerde inme sonrası oluşan problemlerin tedavisinde,
  • Aşırı terleme tedavisinde,
  • Kozmetik amaçla kullanılan kaş, alın ve gözkapağı, dudak yanı, yanak, çene ve boyun kırışıklıklarının tedavisinde,
  • Vajinismus tedavisinde,
  • Anal fissür tedavisinde,
  • Astım atakları ile ilgili ön plana çıkarılan tedavilerde

           Ve daha pek çok alanda botoks uygulamaları kullanılmaktadır. Problemin oluştuğu bölgeye enjeksiyon yöntemi ile uygulandığı için, enjeksiyon yerindeki kaslara etki etmektedir. Vücutta yayılım göstermediği için de gayet özel bir yöntemdir. Enjeksiyondan sonra ortalama 3. Günün ardından botoks etkisi görülmeye başlanır. 18 ile 65 yaş arasına uygulanabilen botoks uygulamaları, özel teknikler ile uygulandığı için 18 yaş sonrası herkese uygundur. Botoks, uygulama süreci ve tekniği açısından, çok ince ucu bulunan iğnelerle enjeksiyon yöntemi şeklinde uygulanır. Ağrılı bir işlem olmayan botoks uygulamalarında, enjeksiyon sırasında hafif bir ağrı hissedilebilir.

Botoksun Yan Etkisi Var Mıdır?

             Aslında bu konuda yan etkisi olduğunu söyleyemeyiz. Doğru, uygun dozajlar kullanılarak yapıldığı taktirde, hiçbir şekilde yan etki gözlenmiyor. Tabi kişinin durumuna ve botoks tekniklerinin uygulanacağı bölgelere göre bir bilgi alabilirsiniz teknik ve bilimsel olarak. Çünkü ekibimizde bu konu ile ilgili oldukça önemli çözümler var ve uygulama alanlarına dair pek çok çözümü de profesyonel şekilde ön plana çıkarıyor ve sizlere sunmaya devam ediyoruz. Daha detaylı bilgi, daha farklı konularda merak ettiğiniz her şey için, bizimle iletişime geçebilir ekibimizde yer alan profesyonel hocalar ile görüşebilirsiniz. Botoks ile ilgili yan etki seçenekleri hakkında çok daha detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz, uzman ekibimiz sizinle olacak.

Bir önceki yazımız olan Dolgu başlıklı makalemizde bursa botoks, bursa botoks uygulaması ve bursa botoks yapan doktorlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Categories:

bursaburunestetigi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.