Bademcik ve Geniz Eti Problemleri

bursa bademcik ve geniz eti

Bademcik ve geniz eti problemleri dediğimiz zaman, aklımıza ilk gelen şey nefes alamamak ya da hırıltı, hışırtı gibi seslerin duyulması gibi durumlar gelebilir. Pek çok problemi tetikleyebilen ve yaşam standardımız konusunda bizleri de yoran bademcik ve geniz eti problemleri, farklı durumlar ile incelenebilir. İsterseniz durumları ve problemleri daha iyi anlamak için, bu organların tam olarak ne işe yaradığına bakalım.

Bademcik ve Geniz Eti Neye Yaramaktadır?

Aslında en özet haliyle söyleyebiliriz ki, vücudumuzun savunma mekanizması görevi görür bu organlar. Daha geniş anlamı ile, lenfoid sisteminin alt organlarıdır diyebiliriz. Muayene sırasında hasta ağzını açtığı zaman doktorun dikkatli gözleri ile görülen bu organlar, günlük yaşantımızda burnun arkaya açıldığı bölgede yer aldığı için görülmemektedir. Yani yumuşak damağın arkasında yer almaktadır.

Geniz Eti Problemi Nedir?

Geniz eti problemleri, çoğumuzun sık sık duyduğu ‘geniz eti var’ gibi tabirlerle sunulan bir sorundur. Ama bu yanlış bir tabirdir. Çünkü geniz eti, herkeste olan bir organdır. Lakin büyük geniz eti olabilir ve bu da problem teşkil eder. Peki ama ne gibi sorunlara yol açar derseniz, hemen söyleyelim. Geniz eti büyük olduğu zaman, burnumuzun geriye açıltığı noktalarda bir tıkanıklık yaratabiliyor. Bu da çocuklarda ağzı açık uyumak, horlamak hatta bademciklerin büyümesi gibi detayları da yanında getiriyor. Şayet çocuklarda sıklıkla görülebilen bu durum, zamanında fark edilmez ve tedavi edilmez ise, çocuklarda yüz ve damak gelişimi gibi sorunlar oluşabilir. Solunum ile ilgili organizma kapsamında oldukça önem arz eden bu durumlar, görüntü olarak da sorun yaratabilir uzun dönemde.

Bademcik Problemleri ve Çözümleri Nelerdir?

Bademcik ile ilgili genellikle bademcik iltihabı görülmektedir. Genellikle bu duruma virüslerin neden olduğunu söyleyebiliriz. Bademciklerin şişmesi ya da sorun teşkil etmesi de, beslenme şeklinden ziyade olası virüslü gıdalardan ya da zararlı bakterilerden dolayı oluşmaktadır. Beta mikrobu olarak da bilinen problemler için, bademciklerin alınması önerilir genellikle. Tabi bu, sorunların ve çözümlerin yalnızca birkaçı olarak çıkmaktadır sürekli karşımıza.

Bir önceki yazımız olan Revizyon Burun Estetiği başlıklı makalemizde bursa revizyon burun estetiği ameliyatı, bursada revizyon burun estetiği yapan doktorlar ve istanbul revizyon burun estetiği hakkında bilgiler verilmektedir.

Categories:

bursaburunestetigi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.